O projektu

Nový online server Cannadata.cz doplňuje tištěný magazín Cannadata Mag. Přes znatelný posun v informovanosti laické i odborné veřejnosti v oblasti výzkumu terapeutického potenciálu látek obsažených v konopí existuje stále mnoho pochybností o relevanci vědeckých dat popisujících jeho účinky na lidský organismus a zdraví. Pravděpodobně i vlivem jeho dlouhotrvající společenské stigmatizace.

A vzhledem k jisté atraktivnosti tohoto tématu pro širokou veřejnost zapříčiněné vlivem rozšířeného rekreačního užívání tetrahydrokanabinolu je množství velice často nepřesných, nepodložených a někdy i zcela neplatných informací zahlcujících komunikační kanály nepřeberné. Posouzení jejich validity je často velice obtížné.

Rozhodli jsme se proto zprostředkovat našim čtenářům nezávislý vhled do světa aktuálních vědeckých výzkumů a zajímavostí z prostředí cannabis industry.

Věříme v sílu vědění

Věříme, že cestou sdílení seriózních vědeckých dat se nám podaří přispět k lepšímu povědomí o problematice kanabinoidních látek obsažených v konopí a jejich léčebném potenciálu.